SM SYSTÉM – Cvičenie s elastickým lanom

OBJEDNAJTE SA NA SM SYSTÉM

Krátka čakacia doba na vyšetrenie umožňuje skorší postup k ďalším možnostiam liečby, a tým skorší návrat do aktívneho života. Pacienti sa majú možnosť objednať v rámci ordinačných hodín na presne stanovený termín.

Na SM SYSTÉM v priestoroch ambulancie Endo-Clinic sa môžete objednať telefonicky na čísle +421 903 826 862.

Smíškova metóda

CVIČENIE SM SYSTÉM

Metóda SM Systém je založená na pravidelnom cvičení, na základe poznatkov zo sveta fyzioterapie, osobných skúsenosti a skúseností z praxe ktorá bola vyvinutá MUDr. Smíškom. Systém pracuje s anatomicky definovanými špirálovými svalovými reťazcami. Svalový reťazec je súbor svalov, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu. Funkciu týchto svalových reťazcov definuje špirálová stabilizácia – jedná sa o svaly, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu.

Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svoju funkciu. Efekt dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

SM Systém je jednoduchý, fyziologický a hlavne účinný cvičebný postup. Rýchlo a jednoducho posilňuje oslabené svaly a uvoľňuje svaly preťažené. Pri SM systéme sa využíva ťah elastických lán na aktiváciu potrebných svalových skupín.

Pre koho je SM Systém vhodný?

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu – deti od 5 rokov, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo tým, ktorí chcú bolestiam predísť, napr. pri zlom držaní tela. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Túto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM Systém košice
SM Systém košice
SM Systém košice

Elastické lano je originálna cvičebná pomôcka navrhnutá MUDr. Smíškom pre optimálne prevedenie rehabilitačného cvičenia SM Systém.

Vaše pohodlie je našou prioritou

Ambulancie Endo-Clinic

Súkromná ambulancia so sídlom v medicínskom centre na ulici Gemerská 3 v Košiciach, ponúka svojim pacientom komplexné riešenie neurochirurgických problémov v priamej náväznosti aj liečebnú rehabilitáciu. 

Krátka čakacia doba na vyšetrenie umožňuje skorší postup k ďalším možnostiam liečby, vrátane chirurgickej a tým skorší návrat do aktívneho života. Pacienti sa majú možnosť objednať v rámci ordinačných hodín na presne stanovený termín.

Na vyšetrenie v priestoroch ambulancie Endo-Clinic sa môžete objednať e-mailom alebo telefonicky.

Kvalifikovaní špecialisti Endo-Clinic Vám poskytnú komplexné riešenie neurochirurgických problémov a ochorení ako napríklad: degeneratívne a traumatické ochorenia chrbtice, onkologické ochorenia mozgu, miechy a lebky, vrodené vývojové chyby, hydrocefalus, ochorenia periférnych nervov, epilepsia, parkinsonova choroba, esenciálny tremor a dystónie.

Liečebná rehabilitácia je zameraná na diagnostiku a liečbu poúrazových a pooperačných stavov, skolióz, chybného držania tela a úrazov, ktoré vznikajú pri rekreačnom športe. Špecializujeme sa na: stavy po operáciach pohybového aparátu, chronické ochorenia pohybového aparátu, bežné preťaženie svalov, závraty, tinitus, problémy s temporo-mandibulárnym kĺbom a seknutie v krížoch.

  • neurochirurgia kosice
  • neurochirurgia kosice
  • rehabilitácia košice
  • SM systém košice