SM SYSTÉM

Metóda SM Systém

Metóda SM Systém je založená na pravidelnom cvičení, na základe poznatkov zo sveta fyzioterapie, osobných skúsenosti a skúseností z praxe ktorá bola vyvinutá MUDr. Smíškom. Systém pracuje s anatomicky definovanými špirálovými svalovými reťazcami. Svalový reťazec je súbor svalov, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu. Funkciu týchto svalových reťazcov definuje špirálová stabilizácia – jedná sa o svaly, ktorých súhra počas pohybu zaisťuje stabilitu tela a tým správne vykonanie pohybu.

Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcových platničiek. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svoju funkciu. Efekt dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

SM Systém je jednoduchý, fyziologický a hlavne účinný cvičebný postup. Rýchlo a jednoducho posilňuje oslabené svaly a uvoľňuje svaly preťažené. Pri SM systéme sa využíva ťah elastických lán na aktiváciu potrebných svalových skupín.

Pre koho je SM Systém vhodný?

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu – deti od 5 rokov, ženy, muži, seniori, tehotné, nevrcholových i vrcholových športovcov. SM systém je vhodný pre ľudí s bolesťami chrbta alebo tým, ktorí chcú bolestiam predísť, napr. pri zlom držaní tela. Cvičenie má tiež veľký význam u prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov – kĺb bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nôh a klenba nožná. Túto metódu využíva aj mnoho vrcholových športovcov ako kondičný tréning s cieľom zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degenerácie chrbtice a veľkých kĺbov pri športe.

SM system kosice
SM system kosice
sm system kosice
SM System Košice